• شرکت کاسپین حسابدار پارس
  • 021-91303119

چرا برای ارائه اظهارنامه باید از شرکت های تخصصی مالیاتی کمک بگیریم؟

چرا برای ارائه اظهارنامه باید از شرکت های تخصصی مالیاتی کمک بگیریم؟

چرا برای ارائه اظهارنامه باید از شرکت های تخصصی مالیاتی کمک بگیریم؟

اظهارنامه مالیاتی در واقع کارنامه مالی یک شرکت (شخص حقوقی) یا شخص حقیقی می باشد. که در طول یک سال به منظور محاسبه مالیات به سازمان امور مالیاتی کشور ارائه می‌گردد. فرم اظهارنامه شامل اسناد و مدارکی است که درآمد شرکت یا فرد مورد نظر در آن مشخص شده است . و سازمان امورمالیاتی کشور با توجه به مبلغ درآمد فرد، میزان مالیات قابل پرداخت به دولت را محاسبه می‌ نماید. به این منظور فرم‌های خاص مالیاتی تعبیه شده است که اشخاص حقیقی و حقوقی می بایست در کمال صحت و راستی این فرم ها را پر نموده و به سازمان امور مالیاتی در مدت مقرر شده تسلیم نمایند.

عملکرد اشخاص حقیقی در دو قالب الف) اظهارنامه انفرادی و ب) اظهارنامه مشارکتی قابل تسلیم می باشد. شما می بایست موارد زیر را در فرم اظهارنامه در حین ثبت نام الکترونیک وارد نمایید:

  • اطلاعات هویتی
  • واحد کسبی
  • حساب های بانکی
  • مجوزهای فعالیت
  • و دیگر اطلاعات شخص حقیقی

تسلیم اظهارنامه با استفاده از اطلاعات ثبت نام امکان پذیر می باشد. بنابراین ضروری است مودیان نسبت به تکمیل ثبت نام، رفع ایرادات احتمالی این مرحله از طریق سامانه ثبت نام در سایت سازمان مالیاتی کشور اقدام نمایند. ارسال الکترونیکی اظهارنامه به منزله تسلیم قانونی اظهارنامه تلقی خواهد گردید و نیازی به ارائه اظهارنامه چاپ شده به اداره امور مالیاتی ذیربط نخواهد بود. مودیانی که اظهارنامه خود را با امضای الکترونیکی ارسال می نمایند، در صورتی که پیغام خطا دریافت می نمایند می بایست اطمینان حاصل نمایند که وکالتنامه مالیاتی آنها در دفاتر اسناد رسمی ثبت شده و همچنین گواهی الکترونیک آنها اعتبار تاریخی دارد.

مراحل ثبت و ارسال اظهارنامه های مالیاتی به شرح زیر می باشد:

1. مراجعه به سامانه اظهارنامه مالیاتی

2. ورود اطلاعات درخواستی در سامانه اظهارنامه مربوطه
3. دریافت اطلاعات هویتی مودی از سامانه ثبت نام الکترونیکی
4. تکمیل جداول اطلاعاتی و مالی توسط مودیان
5. چاپ و بررسی نسخه پیش نویس
6. ارسال اطلاعات به سازمان امورمالیاتی کشور
7. دریافت کد رهگیری
8. صدورالکترونیکی قبض مالیاتی
9. امکان پرداخت الکترونیکی قبض مالیاتی

در خصوص واحدهای مشارکتی تنها تکمیل یک اظهارنامه کافی است و نیازی به ارائه اظهارنامه انفرادی به تفکیک شرکاء نمی باشد. اطلاعات شرکاء در واحدهای مشارکتی از سامانه ثبت نام الکترونیکی بارگزاری خواهد شد. لذا در صورت عدم ثبت اطلاعات لازم (از جمله اطلاعات شرکاء) می بایست شریک اصلی نسبت به تکمیل اطلاعات در سامانه ثبت نام اقدام نماید.

از آنجایی که حسابداری و امور مالیاتی امری دقیق و خطیر به شمار می آید، بنابراین روند پرکردن اظهارنامه مالیاتی نیز نیاز به اطلاعات و تخصص دارد. متاسفانه در این راستا بسیاری افراد سودجو از ناآگاهی صاحبان مشاغل سواستفاده نموده و صرفا استفاده از اینترنت را شرط لازم و کافی برای این کار دانسته و اغلب به غلط این فرم ها را در کافی نت ها پرنموده و موجبات خسارات سنگین و دردسرهای تبعی آن برای اشخاص می شوند. ازینرو یادآوری ما به شما عزیزان این است:

یک بار مشاوره از یک متخصص برابر است با یک سال آرامش ذهنی همراه با حفاظت از نابودی سرمایه

در صورتی که تمایل به ارائه اظهارنامه مالیاتی دارید، یا در راستای حرفه خود و پرداخت مالیات بر درآمد آن، نیاز به راهنمایی دارید؛ همکاران ما در شرکت کاسپین حسابدار پارس می توانند به شما به صورت تخصصی مشاوره داده و تمامی نگرانی شما را برطرف نمایند. ما با نرم افزار هوشمند حسابداری نوید و سکان تمامی خدمات حسابداری شما را انجام می دهیم. شما می توانید با شماره تلفن 91303119-021 با حسابدار 119 تماس گرفته و از مشاوره رایگان متخصصین ما بهره مند گردید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.