• شرکت کاسپین حسابدار پارس
  • 021-91303119

اجرای معافیت مالیاتی اوراق بهادار شبکه بانکی

اجرای معافیت مالیاتی اوراق بهادار شبکه بانکی

اجرای معافیت مالیاتی اوراق بهادار شبکه بانکی

طی نشست رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان امور مالیاتی و ریاست سازمان بورس اوراق بهادار در خصوص معافیت مالیاتی انواع اوراق منتشره بانکی تصمیم گیری نهایی شد. و رئیس کل بانک مرکزی در بخشنامه‌ ای به ادارات کل مالیاتی کشور، ماحصل این نشت مشترک را مبنی بر اجرایی شدن معافیت مالیاتی اوراق بهادار شبکه بانکی اعلام نمود.

در این بخشنامه تصریح شده

درآمد اشخاص حقوقی بابت سرمایه‌ گذاری در اوراق صکوک و تمامی اوراق بهاداری که در چهارچوب قوانین و بر اساس ضوابط و مقررات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منتشر می‌شود، از جمله اوراق گواهی سپرده بانکی به‌ موجب حکم تبصره (۱) ماده (۱۴۳) مکرر قانون مالیات‌های مستقیم مشمول مالیات به نرخ صفر هستند


بر این اساس این بخشنامه که در تاریخ 27 مرداد 1401 ابلاغ شده است، اوراق گواهی سپرده مدت‌ دار عام و خاص و انواع صکوک ارزی و ریالی که در چارچوب ضوابط ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منتشر شوند، معاف از مالیات خواهد بود.

اجرایی شدن معافیت مالیاتی اوراق بهادار شبکه بانکی

این معافیت شامل تمامی اوراق منتشر شده توسط شبکه بانکی می باشد. اوراق مربوطه شامل اوراقی است که انتشار اولیه و بازخرید یا انتقال آنها در شبکه بانکی کشور، انتشار اولیه آن‌ها در شبکه بانکی و معاملات ثانویه آن‌ها در بازار سرمایه و انتشار اولیه و معاملات ثانویه آن‌ها در بازار سرمایه انجام شود، می شود.

مبحث مالیات و پرداخت مالیات یک مسأله مهم برای تمامی مودیان حقیقی و حقوقی می باشد. در صورتی که در این خصوص سوال و یا نگرانی دارید، با متخصصین حسابدار 119 تماس بگیرید. کارشناسان شرکت حسابداری کاسپین حسابدار پارس با مشاوره رایگان، همراه شما هستند.اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.