• شرکت کاسپین حسابدار پارس
  • 021-91303119

آموزش حسابداری مختص بازار کار در حسابدار 119 پکیجی ویژه برای کسب درآمد در کوتاه ترین زمان ممکن است! سرفصل های تنظیم شده در این دوره از جمله حسابداری دستی و کامپیوتری، اصول حسابداری، حسابداری حقوق و دستمزد، لیست بیمه، اظهار نامه مالیاتی و همچنین حسابداری مالیاتی به گونه ای است که کارآموزان در مدت زمان کوتاه با اساسی ترین مفاهیم حسابداری آشنا شده و در انتهای دوره به راحتی و با اعتماد به نفس به صورت یک فرد حرفه ای می توانند در هر بنگاه تجاری به کار حسابداری مشغول شوند.

شرکت کاسپین حسابدار پارس با توجه به توانمندی افراد و همینطور پیشینه متقاضیان از علم حسابداری، دوره های آموزشی را در 6 پکیج متفاوت ارائه می کند. به منظور آگاهی از شرایط دوره ها بر روی تعداد جلسات کلیک نمایید.

تلفن هماهنگی : 119 303 91 021 - داخلی 5

آموزش نرم افزار حسابداری و تکالیف مالیاتی

happy-working-team

علم حسابداری برای هر نوع تجارتی راهی برای مستندسازی فعالیت های مالی به شمار می رود. در علم حسابداری مفهوم اعداد بسیار مهم است. هر کسب و کاری به حسابداری اولیه برای گزارش درآمد در فرم های مالیاتی و پیگیری وجوه ورودی و خروجی از حساب های بانکی نیاز دارد. اطلاعات حسابداری دیدگاه ارزشمندی به صاحبان کسب و کار ها می دهد. روندها و فرصت هایی را نشان می دهد که می تواند به سودآوری شرکتها کمک کند. در حالت کلی می توان گفت با کمک حسابداری اصولی و درست می توان فعالیت شرکت را به سمت یک تجارت هوشمند و با دوام سوق داد.

 

اصول اساسی حسابداری شرکت ها

 

پیگیری درآمد و هزینه

شرکت ها می بایست درآمد ناخالص و خالص را به صورت دوره ای مورد توجه قرار دهند. برای محاسبه صحیح این مبالغ، دریافت‌های ناخالص به‌ عنوان مبنای درآمد شرکت ردیابی و محاسبه می شود. همه هزینه‌ها نیز به عنوان مبنای کسر بودجه جمع آوری می شود. هنگام گزارش درآمد ناخالص، درآمدهای شرکت به دسته هایی مانند عمده فروشی و خرده فروشی تقسیم می شود. هنگام محاسبه سود خالص برای مالیات بر درآمد، مخارج نیز به دسته هایی مانند مواد مصرفی، حقوق و دستمزد، اجاره، هزینه های آب و برق و هزینه های جاری دیگر تقسیم بندی می شود.

حقوق و دستمزد

همانطور که مشخص است؛ محاسبه میزان پرداختی به هر کارمند بر اساس حقوق و ساعات کار یکی از اصول اساسی حسابدار هر شرکت می باشد. علاوه بر آن محاسبه و پرداخت مالیات‌ و بیمه تأمین اجتماعی نیز در دستور کار قرار دارد. هر شرکت به یک سیستم جامع حسابداری حقوق و دستمزد و مطابق روز نیاز دارد تا بتواند به درستی این موارد را پیگیری نماید. مالیات حقوق و دستمزد را بپردازد و تمام گزارشات مالیاتی حقوق و دستمزد را در زمان سررسید ثبت کند. اگر حسابدار مبتدی هستید و یا به نیروی کاربلد حسابداری نیاز دارید، شرکت کاسپین حسابدار پارس می تواند در این حوزه شما را پشتیبانی کند.

جریان نقدی

سیستم حسابداری شرکت باید در خصوص در دسترس بودن و نیاز به پول نقد همواره آنلاین باشد. اگر شرکت از سیستم حسابداری مبتنی بر پول نقد استفاده می‌کند، ارقام هفتگی و ماهانه‌ می تواند ایده نسبتاً خوبی از میزان ورودی و خروجی‌ شرکت بدهد.

ترازنامه ها

ترازنامه در واقع تصویری از مراودات مالی شرکت در زمان مشخصی می باشد. مراودات مالی شامل بدهی ها و طلب ها است. فهرست دارایی‌ های شرکت شامل پول نقد در بانک، تجهیزاتی که خریداری شده است و حساب‌های دریافتنی یا مبالغی که برای فروش‌هایی که قبلاً انجام صورت گرفته بدهکار نامیده می شود. فهرست بدهی‌ها شامل مانده وام‌ها، و بدهی‌های کوتاه‌ مدت‌ترمانند حساب‌های پرداختنی و قبوض معوق بستانکار نامیده می شود. اختلاف بدهی ها از دارایی ها، ترازنامه ارزش خالص فعلی شرکت را نشان می دهد. در صورتی که ترازنامه در مدت زمان معینی تنظیم شود، می توان عملکرد درآمدها و هزینه ها را ارزیابی نمود. در ترازنامه مشخص می شود که چه مقدار از دارایی خالص شرکت نقد است.

گزارش های عملیاتی

گزارش‌ های حسابداری در دو گروه اصلی تعریف می شوند: اول گزارش هایی که مرتبط با سازمان‌ امور مالیاتی کشور و بانک ها می شود. دوم گزارشات سفارشی که تمام جزئیات شرکت ها را بررسی می کند. با استفاده از این گزارشات می توان سودآوری و نقاط قوت و ضعف سیستم در شرکت را شناسایی نموده و در راستای پیشبرد اهداف سیستم گام برداشت.

شرکت ها چگونه حسابداری را انجام می دهند؟

 

هر بنگاه تجاری اعم از شرکت ها، ارگان ها یا مشاغل کوچکتر، می توانند حسابداری خود را به دو صورت داخلی یا خارجی انجام دهند. بسیاری از شرکت‌ها ترکیبی از این دو رویکرد را به کار می‌گیرند. به گونه ای که کارمندان شرکت، حسابداری اولیه را انجام می‌دهند و سپس با یک حسابدار زبده از یک شرکت حسابداری معتبر، برای تکمیل محاسبات و پردازش نهایی قرارداد می‌بندند. و یا در برخی موارد مدیران شرکت ها ترجیح می دهند برای بررسی مراودات مالی شرکت، از ابتدا کار حسابداری بنگاه تجاری خود را به کارشناسان متخصص یک شرکت حسابداری معتبر بسپارند. 

حسابداری داخلی دارای مزیت قابل توجهی است. فردی که به امور شرکت واقف است درآمدها و هزینه های شرکت را ثبت می کند. در عین حال یک حسابدار داخلی ممکن است تخصص حرفه ای که یک حسابدار خبره می تواند در این ترکیب بیاورد، نداشته باشد. یک حسابدار با تجربه علاوه بر پردازش اطلاعات شرکت، می تواند دیدگاهی تازه به عملکرد فرآیندهای شرکت بدهد. در شغل حسابداری تجربه و مراوده با انواع شرکت ها بسیار کمک کننده است. یک حسابدار حرفه ای، می تواند به شرکت راهکارهای مختلف در جهت پیشبرد اهداف نشان دهد. ازین رو آموزش و تجربه در حسابداری به موازات هم هستند.

اگر در حوزه حسابداری نیازمند آموزش تضمینی هستید تا بتوانید در شغل خود به صورت حرفه ای وارد شوید، با متخصصان کاسپین حسابدار پارس مشورت کنید. اگر برای پردازش اطلاعات شرکت خود و امور مالیاتی آن به دنبال یک متخصص هستید هم می توانید به کمک ما در حسابدار 119 امیدوار باشید. کارشناسان حسابدار 119 شما را در همه ساعات شبانه روز پشتیبانی می کنند.

 

انواع نرم افزار حسابداری برای مشاغل

 

نرم افزار حسابداری آنلاین

برنامه های حسابداری آنلاین مزایای بسیاری دارند. از آن جمله می توان به همگام سازی سیستم حسابداری با حساب های بانکی، تبدیلات همزمان نرخ ارز، ارتباط مستقیم با شعبات دیگر شرکت در هر جای دنیا و …اشاره نمود. در این خصوص به عرض می رسانیم نرم افزار حسابداری هوشمند نوید چنین امکاناتی را پشتیبانی می کند. حسابدار119 مفتخر است که سالها با عرضه نوید به شرکت های مختلف، سکان دار جلب رضایت مشتریان بوده است.

با داشتن نرم افزار حسابداری آنلاین می توان هزینه ها را کاهش داد. استفاده از نرم افزار حسابداری آنلاین به شما این امکان را می دهد که به جای استفاده از دسکتاپ شخصی، از هر رایانه ای به برنامه حسابداری خود دسترسی داشته باشید. در برخی نرم افزار های حسابداری همچون نرم افزار چند زبانه سکان، به صورت همزمان می توان دفاتر نامحدودی را با چند کاربر در مکان های جغرافیایی مختلف تنظیم نمایید. در واقع نرم افزار حسابداری سکان، یک نرم افزار حسابداری دارای وب سرویس می باشد که زحمت کاربران را به حداقل می رساند. در حال حاضر شرکت کاسپین حسابدار پارس با معرفی نرم افزار هوشمند سکان به عنوان جایگزین نوید تمامی خدمات مالی و مالیاتی را به صورت تمام وقت پشتیبانی می کند.

نرم افزار حسابداری دسکتاپ یا رومیزی

علیرغم کاربرد بیشتر نرم افزار های حسابداری آنلاین، همچنان برخی کسب و کارهای کوچکتر از نسخه های دسکتاپ استفاده می کنند. یکی از مزایایی که برنامه های حسابداری دسکتاپ نسبت به نرم افزار های آنلاین دارند، هزینه خرید آن است. در واقع چنین نرم افزارهایی در مقایسه با نرم افزارهای آنلاین هزینه شارژ ماهانه و سالانه ندارند.

 

قابل توجه حسابداران محترم: بزرگترین ویژگی متمایز نرم افزار هوشمند آنلاین سکان نسبت به رقبایش این است:

 

 

سکان شارژ سالانه ندارد

 

به این معنی که با یکبار خرید نرم افزار، مادامی که از نرم افزار استفاده می نمایید خدمات و پشتیبانی رایگان دریافت خواهید نمود.

 

سیستم های حسابداری دستی

 

بسیاری افراد به دلیل کوچک بودن کسب و کار خود و نیازهای ساده ای که در شغل خود دارند، از نرم افزار های حسابداری پیشرفته استفاده نمی کنند. در حقیقت با نرم افزارهای ریاضی مانند صفحه‌ گسترده‌های Excel یا Google Sheets کار می کنند. و تمامی اطلاعات شرکت را در اکسل به صورت طبقه‌ بندی‌ شده وارد می کنند. اما توجه داشته باشید که این کار نیز توسط یک حسابدار می بایست انجام گیرد. اگر خودتان می خواهید حسابدار شرکت خود باشید، می توانید با طی یک دوره آموزشی فشرده در شرکت حسابداری کاسپین حسابدار پارس 0 تا 100 علم حسابداری را آموخته و به حسابداری مشغول شوید.

در برخی مشاغل هنوز نگه داشتن دفاتر دست نویس مشروع است. این دفاتر هنوز در فروشگاه‌ های لوازم اداری موجود است و صاحبان کسب و کار کوچک می‌توانند از آنها برای فهرست و طبقه‌ بندی درآمد و هزینه‌ها استفاده کنند. با این نوع سیستم حسابداری دستی، فرد می بایست تمامی محاسبات را به صورت دستی انجام دهد که به طور چشمگیری زمانبر است. تنها مزیت این نوع حسابداری اینست که در برابر انواع اشکالات رایانه‌ای و خطرات از دست رفتن اطلاعات، آسیب‌پذیر نیستند.

تمامی سیستم های حسابداری با توجه به نوع فعالیت شرکت، می توانند نیازهای آن شرکت را برآورده سازند. اما نکته مهم در این خصوص حسابداری است که این محاسبات و گردآوری اطلاعات را انجام می دهد. علم حسابداری در کنار تجربه می تواند به اهداف یک شرکت جامه عمل بپوشاند. و راه های سودآوری و موفقیت بیشتر کسب و کار را نشان دهد.

اگر تا به حال قدم در این عرصه نگذاشته اید، و یا به دنبال منبع غنی اطلاعات حسابداری هستید، می توانید با متخصصین حسابدار 119 تماس گرفته و از آنها مشاوره بگیرید. شرکت کاسپین حسابدار پارس با برگزاری دوره های مختلف آموزش حسابداری، شما را به یک حسابدار زبده تبدیل خواهد نمود.

 

 

اراده از شما آموزش از ما

نظرات مخاطبین

لطفا در صورت تمایل پرسش، انتقاد و یا پیشنهاد خود را در کادر زیر بنویسید.